Жетістіктер

Кафедраның жетістіктері

• 2022 жылы екі білім беру бағдарламасы сәтті аккредиттеуден өтті: 6В01717-Орыс тілі мен әдебиеті, 7М01738-Орыс тілі мен әдебиеті.
  • 2023 жылы 6В01764 – орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі Орыс тілі мен әдебиеті білім беру бағдарламасы да бағдарламалық аккредиттеуден сәтті өтті.
  • орыс тілі мен әдебиеті кафедрасы 2019 жылдан бастап дуальды оқыту элементтері бар білім беру бағдарламаларын жүзеге асыруда.

Дуалды оқытуды жүзеге асыру үшін кафедра М.Пошанов атындағы №21 ЖОББМ, М. Жұмабаев атындағы №15 мектеп-гимназиямен шарт жасалды.  Біздің студенттерді дуальды оқыту процесіне Түркістан қаласының Орыс тілі мен әдебиеті бойынша жетекші мұғалімдері қатысады.

кафедра жыл сайын ғылыми-әдістемелік семинар өткізеді, оған кафедраның ПОҚ, Түркістан облысының орыс тілі мен әдебиеті мұғалімдері, түлектер, магистранттар мен студенттер қатысады. Осы семинар аясында дөңгелек үстелдер өткізіліп, заманауи мектептің өзекті мәселелері, мектепте жаңартылған білім беру жүйесі бойынша орыс тілі мен әдебиетін оқыту әдістемесі талқыланады, білім беру бағдарламаларының сапасына талдау жасалады

кафедра жыл сайын Ресей және қазақстандық жоғары оқу орындарының кафедраларымен бірлескен халықаралық ғылыми-практикалық конференциялар өткізеді.

ПОҚ-ның сыртқы және ішкі академиялық ұтқырлығының арқасында кәсіптік білім беру сапасы мен ЖОО-ның бағыттаушы және қабылдаушы имиджі, оқытушы-ғалымның өзі имиджі артады. Әдетте, академиялық ұтқырлық нәтижелері бойынша есеп жасалады, ғылыми-әдістемелік тренингтер өткізіледі, ПОҚ-ның жарияланымдық белсенділігі артады, бұл жалпы ББ дамуына пайдалы әсер етеді.

• П.ғ. д., профессор Г. Г. Еркибаева академиялық ұтқырлық бойынша 2019 жылғы 15-19 мамырда және 2021 жылғы 15-27 қарашада Ажинияз атындағы Нукус мемлекеттік педагогикалық институтында тағылымдамадан өтті. (Қарақалпақстан).
  • 2021 жылғы 20 қазаннан 3 қарашаға дейін п.ғ.д., профессор Г. Г. Еркибаева Мәскеу мемлекеттік облыстық университетінде (Ресей) 44.06.01-білім беру және педагогикалық ғылымдар бағдарламасы бойынша тағылымдамадан өтті.
  • Ф.ғ.к., доцент м. а. Бейсембаева С. Б. 25.03.2021-26.04.2021 Ажинияз атындағы   Нукус мемлекеттік педагогикалық институтында тағылымдамадан өтті.  (Қарақалпақстан),
  • Ф.ғ.к., доцент Байтуова А.Н., ф.ғ.к., доцент м. а. Бердалиева Р. Ш. 2018 жылғы 5 мамырдан 18 мамырға дейін Риджиес университетінде (Түркия) шетелдік тағылымдамадан өтті.
  • 2022 жылғы 17-30 қазанда "Орхун" бағдарламасы аясында ф.ғ. к., доцент А.Н. Байтуова және ф.ғ.к. С. Б. Бейсембаева Ататүрік университетіне дәріс оқуға жіберілді.

ПОҚ марапаттары, алғыс хаттар (негізгі ақпарат, дипломның фотосы)
  • 2018 жылы Ф.ғ.к. С. Б. Бейсембаева ҚР БҒМ "Білім беру ісінің құрметті қызметкері" төсбелгісімен марапатталды.
  • 2019 жылы кафедраның п.ғ.д., профессор Г. Г. Еркибаева Білім және ғылым саласына қосқан ерекше үлесі үшін "Қазақстанның еңбек сіңірген профессоры" белгісімен марапатталып, куәлік алды.
  • 2019 жылы кафедраның п.ғ.д., профессор Г. Г. Еркибаева 14-19 қаңтар аралығында өткен "Білім беру идеясы – 2019" халықаралық педагогикалық шеберлік конкурсына қатысып, 1 орын алып, дипломмен марапатталды.
  • 2019 жылдың 10 қыркүйегінде кафедраның п.ғ.д., профессор Г. Г. Еркибаева "Жылдың ғылыми жетекшісі-2019" халықаралық байқауына қатысып, 1 дәрежелі дипломмен марапатталды.
  • 2019 жылы кафедраның п.ғ.д., профессор Г. Г. Еркибаева "Жоғары оқу орнының үздік оқытушысы" байқауы Президент Қасым-Жомарт Тоқаевтың Қазақстан халқына "Сыни қоғамдық диалог" Жолдауын кеңінен насихаттау мақсатында "Дарынды студенттердің қабілеттерін анықтау және дамыту"жобасы аясында өткізілді. «Қазақстанның тұрақтылығы мен өркендеуінің негізі» білім беру ұйымдарының оқытушылары мен студенттері арасында -2020 " және жеңімпаз атанды.
  • 2020 жылы кафедраның п.ғ. д., профессор Г. Г. Еркібаева "ЖОО-ның үздік оқытушысы-2020" белгісімен және білім және ғылым саласына қосқан ерекше үлесі үшін грамотамен марапатталды.
  • 2021 жылы п.ғ.к., профессор  м.а. С. Ж. Чаканова және ф.ғ.к., доцент м. а. Р.Ш. Бердалиева Қазақстан Республикасының Білім беру жүйесін дамытуға қосқан үлесі үшін ҚР БҒМ Құрмет грамотасын алды.
  • 2022 жылы ф.ғ.к. С. Б. Бейсембаева Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Тіл саясаты комитетінің атынан "Мемлекеттік тіл мәртебесін көтеруге қосқан үлесі үшін"Алғыс хатпен марапатталды.
  • 2023 жылы кафедра оқытушысы Г.А. Ербосынова Қазақстан Республикасы Білім Министрлігінің атынан білім беру саласындағы ұзақ жылдар бойы тынымсыз қызметі үшін Алғыс хатпен марапатталды.