Шымкент медицина институты

Дипломнан кейінгі білім беру факультеті

Дипломнан кейінгі білім беру факультетінде 10 мамандық бойынша 1063 білімгерлер бар. Факульетте 05В130100 «Жалпы медицина» мамандығының бакалавриаты, 05В130100 «Жалпы медицина» интернатурасының «Терапия», «Педиатрия», «Жалпы дәрігерлік практика», «Хирургия», «Акушерия және гинекология» мамандықтары бойынша, 05В130200-«Стоматология» интернатурасы бойынша және резидентураның 6R111500-«Невропатология,соның ішінде балалар невропатологиясы», 6R114200-«Педиатрия», 6R114400-«Акушерия және гинекология,соның ішінде балалар гинекологиясы» 6R112700– Жалпы хирургия мамандықтары бойынша білім беріледі.

Маман дайындаумен факультеттің 10 (Акушерлік-гинекология, Педиатрия, Жұқпалы аурулар және фтизиатрия, Травматология–ортопедия және онкология, Жалпы клиникалық пәндер және жедел жәрдем, Неврология, психиатрия,наркология, Профилактикалық медицина және стоматологиялық пәндер, Жалпы дәрігерлік практика, Хирургия және анестезиология-реанимация, Терапия) кафедрасының оқытушы-профессорлары айналысады. Білім алушылар үшін мамандық ерекшеліктеріне сәйкес жасақталған интерактивті дәрісханалар, электронды кітапхана, оқузалы, компьютер кабинеттері жұмыс істейді және Шымкент қаласында орналасқан 33 медициналық мекемелер факультеттің клиникалық базалары болып табылады.

Факультетте оқытушы-профессорлар жаңа заман талабына сай мамандар даярлап, халықаралық деңгейдегі білім беру үшін медицинадағы иновациялық технологияларды қолданып, аянбай еңбек етуде.

Дипломнан кейінгі білім беру факультетінде 19 ғылым докторлары, 1 РhD доктор, 60 ғылым кандидаты өз білімдерін студенттерге беруде тынымсыз еңбек етуде, (дәрежелі оқытушы-профессорлар 39%).

Мамандық
Студент
Жұмыспен қамтылған
ОПҚ
  • ҚР Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитетінің ғылыми зерттелетін грантты қаржыландыру конкурсынан «Разработка технологии, исследование создание нового кисломолочного биопрепарата на основе шубата в сочетании с лекарственными экстрактами» атты тақырыбы бойынша ғылыми-зерттеу жұмысы жүргізілуде. Жоба жетекшісі ШМИ директоры профессор У.Жумабаев
  • ҚР БжҒМ-нің 2015-2018 жылдарға жарияланған гранттық қаржыландыру конкурсының нәтижесі бойынша «Жалпы дәрігерлік практика» кафедрасының м.ғ.д., профессор Түзелбаев Н.К. жетекшілігімен “ОҚО еңбекке қаблетті жасынан асқан халыққа біріншілік медициналық –санитарлық көмекті оңтайландыру ” тақырыбында ғылыми жоба орындалуда.
  • 2016-2017 оқу жылында факультет ОПҚ әлемдік рейтингтік ғылыми журналдарда 20 астам ғылыми мақалалар жарияланды.
  • Факультет білім алушылары бірнеше ғылыми-зерттеу жұмыстары бойынша республикалық және халықаралық конкурстарына қатысып, жүлделі орындарға ие болды.

Кәсіби дамуды жетілдіру, гуманистік бағытта тәрбиелеу негізінде жоғары білімді, адамгершілігі мол, жалпытүркілік рухы биік, Отанын сүйетін, иновациялық құрылымға бейім тұлға дайындау болып табылады

Шымкент қаласының ішкі саясат бөлімінің «Жастар ресурстық орталығымен» бірлесе отырып әлеуметтік, қоғамдық-саяси жұмыстарды атқаруда. Жатақханаға мұқтаж қалада тұрғылықты жері жоқ 300 білім алушы жатақханаға орналастырылған. Әлеуметтік жағдайы төмен ата-анасынан айырлаған білім алушыларды жатқханаға тегін орналыстырылған.

• Факультет білім алушылары Түркия республикасының белгілі Хажетепе, Ақдениз, Гази, Ататүрік университетінде акдемиялық ұтқырлық бағдарламасы аясында оқуға жіберіліп білім алуға, сонымен қатар Қазақстан Республикасы бойынша «Астана медицина университеті» АҚ, Қарағанды Мемлекеттік Медицина Университетімен, С.Д.Асфендияров ат.Қазақ Ұлттық Медицина Университетімен, Қазақ Медициналық Үздіксіз білім беру институтымен, Қазақ-Ресей Медицина Университетімен академиялық ұтқырлық аясында мемерандумға қол қойылған.
  • Қарағанды Мемлекетттік медицина университетіндегі «Технологиялардың трансфеттеу білім беру орталғында» оқытушы профессор құрамының біліктілігін артыруға жіберілді.
  • Жалпы клиникалық пәндер кафедрасының меңгерушісі м.ғ.д., профессор м.а. А.М.Даурехенов академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша Өзбекстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне қарасты Республикалық патологиялық анатомия орталығында дәріс беріп қайтты.
  • Дипломнан кейінгі білім беру факультеті бойынша мамандырылған (бағдарламалық) аккредиттеуден 5 мамандық өтіп, Қазақстан Республикасына Жоғары кәсіптік білім беруде білім бағдарламасын арнайы аккредитациялау стандартының талаптары мен критерийлеріне сәйкес деп таңылды.
  • Білімгерлердің іс-тәжірибе өтетін ұлттық медициналық 33 және 6 шетелдік мекемелерімен келісім-шарттар түзілген:
  • 2016-2017 оқу жылында Thomson Reuters, Scopus, Elsevier базасында тіркелген импакт-факторы бар ғылыми журналдарда жалпы 11 мақала жарияланды:
  • 2016-2017 оқу жылында факультет ОПҚ 50 оқулық, оқу құралы, оқу-әдістемелік құралдар шығарды:
  • 2016-2017 оқу жылында 26 ОПҚ университетте, 71 ОПҚ басқа ұйымдарда біліктілігін жетілдірді:
  • 2016-2017 оқу жылындағы бітрушілердің жергілікті бітірушілердің жұмысқа орналасу деңгейі 75 ℅ жетті:
  • «ҚР медициналық жоғары оқу орнының үздік түлегі» республикалық конкурсының 2 орын алды.