1992 жылы Қ.А.Ясауи атындағы Халықаралық қазақ-түрік университеті жанынан ф.ғ.д., профессор М.Мырзахметұлының бастамасымен «Ясауитану» ғылыми-зерттеу лабораториясы ашылған болатын. 1993 жылы ғылыми-зерттеу орталығы, кейін 1995 жылдан Қазақстан халықтарының тарихы мен этнофилология ғылыми-зерттеу институты болып қайта құрылды…(pdf)

Институттың негізгі мақсаты:

ғылым, білім және өндірістің тығыз ықпалдастығы негізінде университеттің зияткерлік және инновациялық әлеуетін дамытуға үлес қосу.

Ғылыми бағыты:

түркі мәдениетінің сабақтастығын: түркі халықтарының дүниетанымы мен тарихын, тілі мен әдебиетін, түркология ғылымының қалыптасу кезеңдерін, археологиялық мәдениеттердің сабақтастығын, тілдік байланыстарды, түркология ғылымының қалыптасу кезеңдерін теориялық-әдістемелік аспектілерін зерттеу.

• 161200, Қазақстан Республикасы, Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қаласы Бекзат Саттарханов даңғылы № 29
  • 8 (72533) 3-35-36
  • turkology.institute@ayu.edu.kz