Шымкент кампус

Course Image Құрылымдық бөлімдер Әкімшілік департаменттер

Таныстыру

Шымкент кампусының тарихы

Қожа Ахмет Яссауи атындағы халықаралық Қазақ-Түрік университеті (әрі қарай-Университет) ашылған 1991 жылы медицина факультеті Түркістан және Кентау қалаларында, алғашқы деканы профессор Е.Бекмуратовтың бастауымен негізі қаланып, білім алушылар оқи бастады.

1995 жылы 5 курстан бастап медицина факультетінің білім алушылары Шымкент қаласындағы медициналық-санитарлық «Фосфор» бірлестігінің базасында
білім алуын жалғастыра бастады.

1996 жылы 19 мамыр айында Университеттің Үкіметаралық Өкілетті кеңесінің 5-ші мәжіліс шешімімен Шымкент қаласында «Қоғамдық және Жаратылыс ғылымдары институтын» құру ұсынысы қабылданды

1997-2003 жылдар аралығында медицина факультетінің декан қызметін, медициналық-санитарлық «Фосфор» бірлестігінің клиника директоры профессор И.О.Байдаулет атқарды.

2003 жылы 10 қаңтар айында Қазақстан-Түркия республикаларының Университеттің Үкіметаралық Өкілетті кеңесінің 18-ші жиналысының шешімімен Шымкент бөлімшесі А.Ясауи атындағы Халықаралық Қазақ-Түрік университетінің «Шымкент филиалы» болып аталынды.

2003 жылы 25 шілде айында университеттің Үкіметаралық Өкілетті Кеңес Басқармасының 20-шы мәжіліс шешімімен Шымкент бөлімшесі институт болып қайта қалыптастырылды.

2003-2008 жылдар аралығында медицина факультетінің декан қызметін медицина ғылымдарының докторы, профессор Н.К.Тузелбаев атқарды.

2008-2009 жылдар аралығында медицина факультетінің декан қызметін медицина ғылымдарының докторы, профессор А.З.Сатханбаев атқарды.

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 08.07.2009 ж. №1037 «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің «Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік медицина акдемиясыны» Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынының кейбір мәселелер туралы» қаулысын іске асыру мақсатында 2009 жылы 28 тамыз айында №7 Сенат мәжілісінің шешімімен университеттің Оқу-клиникалық базасы ашылды.

2014 жылы 12 қыркүйек айында Сенат мәжілісінің 3.7 шешіміне сәйкес, 2014-2015 оқу жылынан бастап Оқу-клиникалық база университеттің Шымкент медицина институты болып өзгертілді.

2009-2017 жылдар аралығында Оқу-клиникалық базасының директоры қызметін медицина ғылымдарының докторы, профессор Р.С.Бектурганов атқарды.

2017-2018 жылдар аралығында Шымкент медицина институтының директоры қызметін медицина ғылымдарының докторы, профессор У.А.Жумабаев атқарды.

2021 жылы 22 маусым айындағы кезектен тыс Сенат мәжілісінің №9 хаттамасына сәйкес 2021 жылдың 01 қыркүйегінен бастап Шымкент медицина институты- Шымент кампусы болып өзгертілді.

2021-2022 жылдар аралығында Шымкент кампусының директор қызметін РһD Н.С.Жанабаев атқарды.

2022 жылдан бастап Шымкент кампусының директоры қызметін РһD Т.Ануарбек атқаруда.