Біз туралы

Жаратылыстану ғылымдары факультеті 2007-2008 оқу жылында  Сенат мәжілісінің шешімі негізінде Ақпарттық жүйелер және технологиялар факультетінен жеке факультет болып шыққан.

Жаратылыстану ғылымдары факультетінде 26 білім беру бағдарламасы (бакалавриат, магистратура және докторантура) бойынша 1791 білім алушы оқиды. Маман дайындаумен факультеттің 4 (Математика, Физика, Биология, Экология және химия) кафедрасының оқытушы-профессорлары айналысады. Білім алушылар үшін мамандық ерекшеліктеріне сәйкес жасақталған интерактивті дәрісханалар,зертханалар, электронды кітапхана, оқу залы, спорт кешені, компьютер кабинеттері жұмыс істейді.

Факультетте оқытушы-профессорлар жаңа заман талабына сай мамандар даярлап, халықаралық деңгейдегі білім беру үшін педагогикалық иновациялық технологияларды қолданып, аянбай еңбек етуде. Жаратылыстану факультетінде 8 ғылым докторлары, 23 РhD доктор, 37 ғылым кандидаты өз білімдерін студенттерге беруде тынымсыз еңбек етуде. Факультет бойынша ғылыми дәрежелі оқытушы-профессорлар 77% құрайды.

Факультеттің ерекшелігі

• Барлық мамандықтар бойынша заманауи жабдықталған зертханаларда дәріс алуы;
  • Еліміздің түрлі ғылыми-зерттеу институттарында тәжірибелерін өткізуі;
  • Факультетте білікті оқытушы-профессорлар құрамы үлесінің артуы;
  • Тәжірибиелік дағдыларды нығайту мақсатында теориялық алған білімдерін арнайы практика базаларында жүзеге асыруы;
  • Түркия Республикасы және басқа да шетелдік ЖОО-ның профессорларының факультет студенттеріне дәріс беруі;
  • Академиялық ұтқырлық бойынша студенттердің шетелдік ЖОО-да білім алуы;
  • Үздік оқыған студенттер Түркия мемлекеті тарапынан бөлінген квота мен грант орындарына ашық конкурс нәтижесінде ие болу мүмкіндігі;
  • Студенттерге қол жетімді ақпараттардың университет және факультет сайттарында болуы;
  • Кітапхана, спорт кешендері, студенттік асхана және жатақханамен қамтамасыз етілуі.