Бағдарламалар

Жаратылыстану ғылымдары факультеті / Биология кафедрасы / Бакалавриат

6B05169 - Биотехнология

Course Image Жаратылыстану ғылымдары факультеті Биология кафедрасы

Биотехнология саласы бойынша теориялық және практикалық білімдерін кәсіби қызметінде қолдана білетін, жұмыс берушілердің талаптарын қанағаттандыра алатын бәсекеге қабілетті жаңа форматтағы мамандарды даярлау;
Білім беру бағдарламасы білім беру үдерісін жүзеге асырудың мақсаттарын, нәтижелерін, мазмұнын, шарттары мен технологияларын, осы саладағы түлектердің дайындық сапасын бағалауды реттейді және білім алушыларға арналған оқыту сапасын қамтамасыз ететін материалдарды және тиісті білім беру технологияларын енгізуді қамтиды.

• Биотехнологияның негізгі заңдылықтарын түсініп, өнеркәсіп салаларында озық технологияларды қолданады.
  • Тірі ағзадағы заттардың биохимиялық функциясы мен молекулалық құрылымының өзара байланысын тәжірибелерді жүргізу арқылы талдайды.
  • Биотехнологиялық өзгерістерді зертханалық жағдайда айқындап, ғылыми зерттеу нәтижелерін талдайды.
  • Биотехнология білім беру бағдарламасы бойынша оқуға түсушілер үшін талапкердің жалпы орта (толық) білімі немесе орта арнаулы кәсіптік білімі туралы мемлекеттік үлгідегі құжаты және Ұлттық бірыңғай тесті тапсыру қорытындысы байқауынан – «кіріс» сынағынан сәтті өткен болуы қажет. Бағыттың ерекшелігіне қарай шығармашылық емтихандар тапсырады. Шетелден келетін талапкерлер ақылы негізде оқитын жағдайда сұхбат арқылы қабылданады. (тілдік дайындықтан және білім берудің міндетті деңгейін меңгеру үшін), Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын iске асыратын бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы No 600 бұйрығы (Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 26 қаңтардағы No 29 бұйрығымен өзгеріс енгізілген).)
  • Биотехнологиялық процестерді әзірлеуді және биотехнология өнімдерін өндіруді
    қамтамасыз ету;
  • Микроорганизмдер, жануарлар мен өсімдіктер селекциясында биотехнологиялық
    әдістерді қолдануды ұйымдастыру;
  • Ауыл шаруашылығында, агроөнеркәсіптік кешендерде, тамақ өнеркәсібінде
    микроорганизмдерді, ферменттерді, өсімдіктер мен жануарлар жасушалары
    дақылдарын пайдалана отырып қайта өңдеу;
  • Молекулярлық биология, генетика және гендік инженерия, жасушалық
    биотехнология, рекомбинантты ДНҚ технологиясын жүзеге асыруда;
  • Денсаулық сақтау саласында;
    -химиялық, экологиялық, фармацевтикалық және биохимиялық өнеркәсіпте.