• image image image image

Деканның хабарламасы

Құрметті білім алушылар,

Жоғары медициналық білімнен  кейінгі білім беру факультеті медициналық білім беру саласында жоғары беделге ие, білім беру саласында да медициналық ғылым мен клиникалық қызметті дамытуда да дәстүрлері зор.

2018 жылғы 15 тамызда университет Сенаты дипломнан кейінгі білім беру факультетін Жоғары медициналық білімнен  кейінгі білім беру факультеті етіп қайта құру туралы шешім қабылдады. Факультет Х.А.Ясауи атындағы университеттің Шымкент кампусында орналасқан.

Факультеттің атауы мен мәртебесі өзгеріп қана қойған жоқ, сонымен қатар жүзеге асырылып жатқан резидентураның білім беру бағдарламаларының саны артып, оқу үдерісіне инновациялық технологияларды енгізу бойынша белсенді жұмыс жүргізіліп жатқанын айта кеткен жөн. Университеттің клиникалық базалары Шымкент және Түркістан облысындағы ірі мемлекеттік және жетекші жекеменшік медициналық мекемелер болып табылады. Сонымен қатар, студенттер Қазақстанның ірі ғылыми медициналық орталықтарында, сондай-ақ басқа аймақтардағы медициналық ұйымдарда оқып, клиникалық тәжірибеден өтуге мүмкіндік алады. Бәсекелестік артықшылық - Түркиядағы университет клиникаларында, соның ішінде академиялық ұтқырлық шеңберінде интерндерді, резиденттерді және оқытушылар құрамын оқыту және оқыту мүмкіндігі.

Факультет Қазақстаннан ғана емес, барлық түркітілдес елдердің өкілдерін тағылымдамадан өтушілер мен резиденттерді дайындайды. Факультет тұрақты түрде қосымша клиникалық талқылаулар, ғылыми-тәжірибелік конференциялар, шеберлік сыныптары мен семинар-тренингтер өткізеді. Факультет студенттердің одан әрі ғылыми зерттеулерге қатысуы және PhD докторантураға түсуі үшін жағдай жасайды.

Университет түлектері Қазақстанның барлық аймақтарында, жақын және алыс шетелдерде табысты еңбек етуде, олардың арасында көрнекті ғалымдар, менеджерлер және тәжірибелік дәрігерлер бар.

Медицина ғылымдарының кандидаты, МВА, Әлия Абдрахманова