Қызметтер

Біздің орталық мерзімді басылымдар, ғылыми жобалар, семинарлар және конференциялар ұйымдастыру арқылы тұрақты даму мәселелері бойынша білімді арттыруға бағытталған. Сонымен қатар, ол ТДҒЗО жүргізетін іс-шараларды және академиялық топтармен алынған нәтижелерді бөлісу арқылы секторға үлес қосуға тырысады.

Осы тұрғыда біздің Орталықтың негізгі мақсаттарын төмендегідей санауға болады:

• Тұрақты дамуды зерттеу орталығы бірінші кезекте Біріккен Ұлттар Ұйымының Тұрақты даму мақсаттары туралы хабардарлықты арттыруға бағытталған. Орталық аясында тұрақтылық контекстінде кездеседі Инновацияларға негізделген академиялық экожүйені құру арқылы саяси, экономикалық, әлеуметтік, мәдени және экологиялық проблемалар анықталып, шешім ұсыныстары ұсынылып, білімді өндіру мен басқару мүмкін болады. жүзеге асырылуы; Оқу, техникалық және білім беру шаралары жүзеге асырылады.
  • Қазақстанның ұлттық және халықаралық маңызы бар экологиялық проблемалармен күресудегі әлеуетін арттыру үшін пәнаралық зерттеулер жүргізу, сондай-ақ осыған байланысты орталықтың мәртебесін нығайтатын бірлескен ғылыми байланыстарды ілгерілету.
  • Қоғамның барлық қабаттарында тұрақты даму туралы ақпараттандыру жобаларын әзірлеу және осы хабардарлықты арттыру үшін академиялық шеңберден тыс серіктестермен (мысалы, үкімет, азаматтық қоғам, ҮЕҰ) сындарлы ынтымақтастық орнатуда университетімізге және студенттерімізге қолдау көрсету.
  •  Университетіміздің экстраверт, икемді, көп салалы, аналитикалық тереңдігі бар, өмірлік дағдылары бар және жұмысқа дайын түлектерді тәрбиелеуге үлес қосу. Біздің орталық түлектерімізге ынтымақтастық пен кәсіби адалдық үшін мәдениетаралық ойлау қабілеттерін дамытуды мақсат етеді.
  • Ауыл шаруашылығын дамытуда, әсіресе университетіміз орналасқан Оңтүстік Қазақстанда су ресурстарын тұрақты пайдалану және оларды бағалау бойынша зерттеулер жүргізу және халықаралық ұйымдардың қолдауымен даму жобаларын әзірлеу.
  • тіршілік ету ортасын ұзақ мерзімді жоспарлау және экологияны қорғау бойынша зерттеулер жүргізу және биологиялық әртүрлілік пен табиғи құндылықтарды қорғаудың озық тәжірибесі мен саясатын енгізу.
  • Біз ұлттық және халықаралық маңызы бар мәселелер бойынша ғылыми ынтымақтастықты дамыту үшін ел ішінде және одан тыс басқа мекемелермен серіктестік орнатудамыз.
  • Біз университеттік білім беруді заманауи және бейімделгіш етуге үлес қосу үшін зерттеулер жүргізіп, есептер дайындап жатырмыз.
  • Біз тұрақты даму мақсаттары бойынша университетімізде жарияланымдар мен академиялық зерттеулерді қолдайтын жобаларды жүзеге асырып жатырмыз.
  • Біз қоғамда іске асырылатын практикалық шешімдерді дамытуға жәрдемдесу үшін жобаларды әзірлеуге және зерттеулерді құруға және енгізуге академиялық емес мүдделі тараптарды тартамыз.
  • Университетіміздің қоғамымызды жақсы түсініп, жақсы қоғамдастыққа практикалық үлес қосуын қамтамасыз ету үшін академиялық емес мүдделі тараптарды процестерімізге біріктіру.
  • Ғылыми зерттеулер арқылы жаһандық деңгейде тұрақтылық стандарттарын көтеретін және саяси процестерді қолдайтын маңызды ұлттық және халықаралық бастамаларға үлес қосу.