Тарих және жалпы ақпарат

Тарих және Жалпы ақпарат

Университет Сенатының 29.08.2016 ж., 1-ші мәжілісінде талқыланып, 12.11.2016 жылғы Өкілетті Кеңістің 53-ші мәжілісінде қабылданған шешіммен 2017-2018 оқу жылынан бастап Стоматология факультеті ашылып, оның құрамына Терапиялық және ортопедиялық стоматология кафедрасы болып құрылды.

Кафедра болашақ  дәрігер-стоматолог  мамандарды дайындауда қажетті фундаментальды және клиникалық пәндер бойынша теориялық білім береді. Кафедрада 6В10156-Стоматология, 6В10189-Стоматология білім беру бағдарламалары бойынша оқитын студеттерге арнайы жабдықталған фантом кабинеттерде және клиникалық базаларда келесі пәндерден сабақ жүргізіледі: Тіс морфологиясы және физиологиясы, Терапиялық стоматологияның негіздері, Ортопедиялық стоматологияның негіздері, Стоматологиядағы материалдар құрылымы, Тісті рестовративті әдіспен емдеу, Стоматологиядағы материалдар құрылымы, Алмалы протездеу, Алынбайтын протездеу, Пародонтология негіздері, Кариесология және тістің қатты тіндерінің тіс жегі емес аурулары, Пародонттың және ауыз қуысының шырышты қабатының аурулары, Клиникалық эндодонтия   негіздері, Клиникалық ортопедиялық стоматология негіздері, Эндодонтиядағы заманауи технологиялар, Клиникалық пародонтология негіздері, Деонтология және этика.

Қазіргі таңда кафедрада 13,5 штат бірлігінде, 15 оқытушы, оның ішінде 2 ғылым кандитаты, 2 ғылым магистрі, аға оқытушылар мен оқытушылар қызмет атқарады.

2016-2022 жж. аралығында кафедраны медицина ғылымдарының кандидаты М.А.Искендиров басқарды. 2023 жылдан кафедраны доцент Э.Ж.Тулешова басқарады.