Öğrenci
Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Kazak-Türk Üniversitesi Tıp Fakültesi "Cerrahi Hastalıklar" Bölümü ilk olarak 1993 yılında Türkistan bölgesinin Kentau kentinde bulunan Kentau Merkez Şehir Hastanesi üssünde açıldı. Bölümün ilk başkanı M. M., 1993 yılında atanan ve 1995 yılına kadar yönetilen Profesör M. M. Akhmetov'du.
Bölümün kuruluşundan bugüne kadar şu ana kadar korunmuştur: 7 doktora tezi, 2 doktora tezi, 6 yüksek lisans tezi.
Bununla birlikte, bölümün öğretim üyeleri, yurt dışında ve cumhuriyetçi kurumlarda plansız ve plansız olarak niteliklerini artırmaktadır. Ayrıca, hizmet faaliyetlerinin bir sonucu olarak Uluslararası, Cumhuriyetçi, il ve üniversite düzeylerinde göğüs işaretleri, teşekkür mektupları ile ödüllendirilmiştir.
Program
Öğrenci
İşe Yerleşme Oranı
Akademik Personel
Ahmet Yesevi Üniversitesi