Öğrenci
25 Ağustos 2013 tarihinde H.A.Yesevi Uluslararası Kazak-Türk Üniversitesi Bilim Konseyi'nin kararıyla Tıp Fakültesi bünyesinde "Özel Klinik Dersler" Anabilim Dalı açıldı. Buna göre, "Özel klinik dersler" bölüm başkanlığına Profesör G. M. Elikbaev, MD atandı. 1 Eylül 2014'ten itibaren Tıp bilimleri adayı (t.b.a.) Gülnaz Nuskabayeva bölümün başkanıdır.
Bölümün temel amacı, sağlık hizmetleri alanında yüksek nitelikli rekabetçi uzmanlar yetiştirmek, tıbbi klinik eğitim ve sağlık hizmetleri alanında teorik bilgi ve pratik becerilerin oluşturulması ve geliştirilmesidir.
Program
Öğrenci
İşe Yerleşme Oranı
Akademik Personel
Ahmet Yesevi Üniversitesi