Жетістіктер

• 2018 жылдың қазан айының 29 жұлдызында АҚШ-тың Сант Луис штатындағы «Department of Orthopedic Surgery Saint Louis»университетімен байланыс орнатып, кафедра, Шымкент қаласынынң қалалық клиникалық №1 ауруханасы және  АҚШ-тың Сант Луис штатындағы «Department of Orthopedic Surgery Saint Louis»университетімен  меморандум орнатып, профессор Жолдас Кулжанов кафедра оқытушыларына және де аурухана дәрігерлеріне «Травматологиядағы заманауи оталар » атты мастер класс өткізді.
  • 2018 жылда кафедра профессоры Г.М. Еликбаев «Жоғары оқу орындарының үздік оқытушысы» жеңімпазы атанды
  • 2023 жылдың шілде айында кафедра меңгерушісі У.А. Муканова Туркия елінің Стамбул қаласындағы жоғары медициналық білім беру мекемелерімен академиялық ұтқырлық және біріккен ғылыми зерттеу жұмыстарын іске асыру үшін келіс сөз жүргізген
  • 2023 жылдың тамыз айында кафедра оқытушысы Ж.Р. Сергазин IFSO әлемнің бариатриялық және метоболықалық хирургтарының съездіне қатысып  осы федерасының толық қанды мүшесі атанды.
  • 2023 жылда кафедра профессоры Г.М. Еликбаев ТМД елдерінің педиатрларының  10  конгрессіне қатысып,  ТМД мемлекеттерінің педиатрлар федерациясынан «За вклад в развитие педиатрической службы и высокий профессионализм в деле охраны здоровья детей» атты төс белгісіне ие болды
  • 2023 жылда кафедра оқытушылары Н.Д. Жамбаева және И.А. Абдугаппаров BLS, ACLS, PALS, PHTLS Provider and Instructor біліктілік жетілдіріп, Оңтүстік өңірдің дәрігерлеріне аталмыш реанимациялық дағдыларды үйретуде.

Ғылыми жобалар:

Студенттердің марапаттары, алғыс хаттары:

2018 жылдың Желтоқсан 7-8 жұлдызында Шымкент қаласында ОҚМАның ұйымдастыруы мен өткен «Биология, медицина және фармацияның даму болашағы» атты жас ғалымдар мен студенттердің VI халықарадық ғылыми конференицясына қатысқан  6 курс интерн-хирургтар Айткулов Рамазан Серікұлы, Ілес нұрқұйса Тресұлы,  Хамит Алибек III орынға ие болды.

02.03.2019 жылдар аралығында ХО-707 тобының интерндері Баймахан Абылайхан, Дүйсебек Мұрат, Заманхан Абай, Нематуллаев Бабур Алматы қаласында Асфендияров атындағы ҚазҰМУ өткен халықарадлық хирургтарға арналған қысқы мектебіне  ұйымдастырушылар тарапынан сұралынып тренер болды. Оларға 40 сағаттық ұтқырлыққа қатысқаны жайында сертификаттар берілді.

2019 жылдың сәуір айында  Қарағанды қаласында өткен «Ғылым, денсаулық, технология» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференциясына кафедрадан ХО-608 тобының интерндері қатысып, Тагаров Асан ІІ орынға, және Досметова Зульфия ІІІ жүлделі орынға иеленді.

2020 жылдың желтоксан айының 21-22 жұлдызында Алматы қаласында С.Асфендияров атындағы ҚазҰМУның ұйымдастыруымен өткен «IV Medical Global Forum «Ұлт денсаулығы –табысты болашағымыздың негізі» атты жас ғалымдар мен студенттердің ғылыми конференицясына қатысқан  7 курс интерн-хирургтар Қанатов Жанболат II орынға, Мейрбек Мұхамеджан, Жусіп Мағжан Әліқұлұлы, Шора Ерлан, Айткулов Рамазан III орынға ие болған.

20.02.2020 ж. Шымкент №1ҚКА, «Хирургия және анестезиология-реанимация» кафедрасынынң №1 оқу бөлмесінде «Хирургия және анетезиология-реанимация» кафедрасының ұйымдастыруымен Білім алушылар арасындағы «Әлемнің екінші ұстазы Абу Наср Аль Фарабидің 1150 жылдығына» арналған  Республикалық ОЛИМПИАДА өткізілді.