Тарих және жалпы ақпарат

2020-2021 оқу жылындағы Университет Сенатының кезектен тыс онлайн-отырысының шешімімен негізі 1991 жылдары қаланған «Менеджмент»,  «Туризм»  кафедралары университет кафедраларының қызметін оңтайландыру мақсатында екі кафедра бірігіп «Менеджмент және туризм» кафедрасы болып біріктірілді. 2023-2024 оқу жылының 10 қазандағы №1/1122 санды бұйрығына сәйкес кафедраларды біріктіру, тиімді ұйымдастыру, мамандықтарды кафедраларға ауыстыру мақсатында  «Мемлекеттік және жергілікті басқару» білім беру бағдарламасы  «Менеджмент және туризм» кафедрасы құрамына енгізіліп, кафедра атауы «Менеджмент және туризм» болып қайта бекітілді. 2022 жылдың 2 ақпан айынан бастап бүгінге дейін Момбекова Гулмира Райбековна «Менеджмент және туризм» кафедра меңгерушісі қызметін атқарып келеді.

Қазіргі таңда кафедарының ғылыми дәрежелік көрсеткіші: 64%, оның ішінде э.ғ.д., профессор-2, PhD, профессор-2, э.ғ.к. доцент – 3, PhD, доцент – 4, PhD, аға оқытушы – 5, Магистр, аға оқытушы – 3, Магистр оқытушы – 6 жұмыс істейді.

Кафедраның қызметі: оқу-әдістемелік, ғылыми-зерттеу және тәрбиелік жұмыстарды жүргізуге бағытталған.

Кафедраның құзыреті: теориялық және іс-тәжірибелік дайындықты меңгерген, кәсіби біліктілігі мен білімі жоғары, мемлекеттік білім беру стандартына сай мамандарды даярлауды жүзеге асыру.