Білім беру мақсаттары мен жетістіктері

• Басты бет

Білім беру мақсаттары

Білім беру мақсаттары: оқытудың заманауи педагогикалық технологияларын игерген теориялық және практикалық  педагогика саласында жүйеленген білімі, іскерліктері мен дағдылары бар, жалпы мәдени және кәсіби құзыреттіліктерді меңгерген   бәсекеге қабілетті  еңбек нарығында сұранысқа ие жоғары педагогикалық технологияларды қолдана алатын, зерттеушілік және коммуникативтік дағдысы бар, білікті  химия,химия-биология,география  мұғалімдерін  даярлау.

Еңбек нарығында сұранысқа ие, қоршаған орта объектілерінің мониторингі саласында практикалық зерттеулер жүргізуге және биосфераның ластану дәрежесін айқындауға, кәсіби дағдыларды жетілдіру арқылы ұйымдастырушылық және басқарушылық шешімдер қабылдауға жоғары қабілетті мамандарды даярлау;

Жетістіктері

• Жоғары білім беру саласындағы әлеуетті арттыру бағытындағы №101129032 ERASMUS-EDU-2023-CBHE гранттық келісім-шарты бойынша «Жер ресурстарын басқару, қоршаған орта және қатты қалдықтар: Орталық Азиядағы білім және бизнес аясында» («Land management, Environment & SoLId-WastE: in side education and business in Central Asia» - LESLIE) атты Халықаралық гранттық Эрасмус+жобасы; ғылыми координаторы х.ғ.к., профессор Р.Н. Нұрділлаева..
  • Экология және химия кафедрасының инициативті жобасы «Қоршаған ортаны қорғау шараларын негіздей отырып, өндірістік, металлургиялық және тұрмыстық қалдықтарды қайта өңдеу арқылы тауарлық өнім өндірісінің және химиялық қосылыстарды алудың инновациялық технологияларын жасау», ғылыми жетекшісі х.ғ.к., профессор Р.Н. Нұрділлаева.
  • ҚР мемлекеттік гранттық қаржыландыру жобасы AP19679127 «Жасөспірімдердің цифрлық гигиена дағдыларын қалыптастыру және кибербуллингтің алдын алудың әдістемелік жүйесін әзірлеу», ғылыми жетекшісі PhD Берді Д.К.

Ғылыми әлеует

Кафедраның ғылыми әлеуетін ғылым докторлары мен кандидаттары, профессор, доценттер, PhD докторлар құрайды, ғылыми дәрежелік көрсеткіші — 81%. Ғылыми рейтинг 2022-2023 оқу жылының қорытындысы бойынша кафедра ғылыми, әдістемелік көрсеткіштері бойынша алғашқы бестікке кірді. Рейтинг нәтижесі бойынша келесі ОПҚ қаржылай сыйақыға ие болды:

• Техн.ғ.д., профессор Ақбасова А.Ж.
  • Г.ғ.к., профессор Курбаниязов А.К.
  • Х.ғ.к., профессор Нұрділлаева Р.Н.
  • Техн.ғ.д., профессор Тұртабаев С.К.
  • Х.ғ.к., ХҚТУ профессоры Джумадуллаева С.А.
  • Техн.ғ.к., профессор Мейрбеков А.Т.
  • Доктор PhD, доцент Әбдімүтәліп Н.Ә.
  • Доктор PhD Берді Д.К.
  • Х.ғ.к., доцент Мамырбекова А.