Бағдарламалар

Экономика, басқару және құқық факультеті / Халықаралық қатынастар кафедрасы / Магистратура

7M03117 - Саясаттану магистратура бағдарламасы

Course Image Экономика, басқару және құқық факультеті Халықаралық қатынастар кафедрасы

• Ұйымдастырушылық жұмыстың машықтарын иелене отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес мекемелердің  құрылымындағы сыртқы және ішкі саясат жұмыстарын ұйымдастырады.
  • Халықаралық қатынастар, дипломатия, ұлттық немесе аймақтық сыртқы саясат, саясаттану мәселелері бойынша кәсіби кеңестер беріп, сараптама жасайды.

• Магистратураға түсетін университеттің түлектері білім беру бағдарламаларының топтары үшін кешенді тест тапсырады, олар шет тілінен тестін, білім беру бағдарламаларының кәсіби тестін, оқуға дайындықты анықтауға арналған тесттен тұрады. Магистратураға ағылшын тілінде білім алушылар білім беру бағдарламаларының топтары үшін кешенді ағылышын тілінде тест тапсырады және қазақ немесе орыс тілдерінде оқуға дайындықты анықтайтын (таңдау бойынша) тестілеуден өтеді. Магистратураға қабылдау жоғары білім берудің білім бағдарламаларын меңгерген тұлғалардың оқуға түсу емтихандарының нәтижелері бойынша конкурстық негізде жүзеге асырылады. Шетел азаматтарын магистратураға қабылдау ақылы негізде жүзеге асырылады.

• ЖОО-дарында Әлеуметтік ғылымдар (Саясаттану) бағыты; ЖОО-дарында ішкі, сыртқы саясат бөлімдері,   ғылыми-зерттеу институттары, ғылыми-зерттеу орталықтары, ақыл-ой орталықтары, үкіметтік емес ұйымдар, халықаралық ұйым, елшілік пен консулдық мекемелер, жергілікті және облыстық әкімшіліктердегі ішкі, сыртқы саясат бөлімі, министрліктердің ішкі, сыртқы саясат бөлімі, БАҚ.